Fizjoterapia ortopedyczna w Centrum Rehabilitacji Kore

Fizjoterapia ortopedyczna koncentruje się na diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Jej celem jest przywrócenie pełnej funkcjonalności ciała poprzez wykorzystanie różnorodnych technik terapeutycznych, ćwiczeń, terapii manualnych, fizykoterapii oraz innych metod. Fizjoterapię ortopedyczną kieruje się do pacjentów z szerokim spektrum problemów ortopedycznych takich jak: ból kręgosłupa, ból stawów, urazy sportowe, pourazowe uszkodzenia stawów, choroby zwyrodnieniowe, wady postawy, a także pacjentów po operacjach. Stosowana jest również jako metoda profilaktyczna mająca na celu zapobieganie kontuzjom, poprawiająca wydolność fizyczną oraz utrzymanie zdrowego układu mięśniowo-szkieletowego.

Istnieje wiele objawów i warunków, które mogą sugerować konieczność skonsultowania się z fizjoterapeutą ortopedycznym. Oto kilka przykładów, kiedy warto udać się na taką terapię do Centrum Rehabilitacji KORE:

  • Ból mięśni i stawów: Jeśli doświadczasz przewlekłego lub nawracającego bólu mięśni, lub stawów, fizjoterapeuta ortopedyczny może pomóc w ocenie przyczyny bólu i zaproponować odpowiednie metody terapeutyczne.
  • Urazy sportowe: Jeśli doznałeś urazu podczas uprawiania sportu, fizjoterapia ortopedyczna może pomóc w rehabilitacji i przywróceniu pełnej funkcji.
  • Wady postawy, skrzywienia : Jeśli masz problemy z postawą ciała, takie jak skolioza (skrzywienie kręgosłupa), płaskostopie, twoje plecy nie są proste, fizjoterapia ortopedyczna może pomóc w korekcji postawy i wzmocnieniu odpowiednich mięśni.
  • Operacje ortopedyczne: Po wszelkich operacjach min: artroskopia, wymiana stawu lub rekonstrukcja więzadeł, fizjoterapia ortopedyczna jest często niezbędna do rehabilitacji i przywrócenia pełnej ruchomości.
  • Zwyrodnienie stawów: Osoby cierpiące na choroby zwyrodnieniowe stawów: artretyzm, koksartroza, gonartroza, Reumatoidalne Zapalenie Stawów i inne, mogą skorzystać z fizjoterapii ortopedycznej w celu zmniejszenia bólu, poprawy funkcji stawów i utrzymania ruchomości.
  • Pourazowe problemy: Jeśli doznałeś urazu, takiego jak skręcenie stawu, złamanie lub stłuczenie, fizjoterapia ortopedyczna może pomóc w procesie gojenia, przywracając pełną funkcjonalność.
  • Słaba wydolność i słabe mięśnie, zła postawa. Trening z fizjoterapeutą przygotuje Cię do treningów, jak również pomoże osiągnąć zamierzone cele.

Jak wygląda przebieg terapii w Centrum Rehabilitacji KORE?
Proces fizjoterapii ortopedycznej zazwyczaj rozpoczyna się od dokładnej oceny stanu zdrowia pacjenta, w tym analizy historii choroby, diagnozy lekarskiej oraz testów. Na podstawie tych informacji fizjoterapeuci opracowują spersonalizowany plan terapeutyczny, uwzględniając indywidualne potrzeby i cele pacjenta. Fizjoterapeuci pracują nad poprawą zakresu ruchu, siły mięśniowej, koordynacji oraz stabilności, przy jednoczesnym zmniejszaniu bólu, napięć i obrzęków. Ważną częścią fizjoterapii ortopedycznej jest także edukacja pacjenta na temat samodzielnego zarządzania swoim stanem zdrowia. Pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące właściwej postawy, ergonomii, ćwiczeń domowych oraz profilaktycznych środków, które pomogą mu utrzymać zdrowy układ mięśniowo-szkieletowy.

Do kogo możesz się zgłosić?
Nasi fizjoterapeuci: mgr Magdalena Małecka, mgr Joanna Socha, mgr Anna Siuta, mgr Sabina Tim, mgr Agata Mazurek, mgr Szymon Owca, są nie tylko wysoce wykwalifikowani, ale także doświadczeni w pracy z pacjentami z różnymi schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. Ich wiedza, umiejętności i pasja do pomagania sprawiają, że są niezastąpieni w dziedzinie fizjoterapii ortopedycznej. Fizjoterapeuci w Centrum Rehabilitacji KORE nie tylko mają szeroką wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną. Stale poszerzają swoje umiejętności, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie fizjoterapii ortopedycznej. Ich profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego pacjenta są gwarancją skuteczności terapii i optymalnych rezultatów.